Tropem zawodowców

PROJEKT EDUKACYJNY „TROPEM ZAWODOWCÓW”

O projekcie

Projekt edukacyjny pn. Tropem zawodowców jest kolejnym działaniem w kampanii Po pierwsze … zawód mającym na celu promocję szkolnictwa zawodowego w Gminie Miejskiej Kraków.

Integralną częścią projektu Tropem zawodowców jest konkurs na krótką formę filmową                                    pn. O zawodowcach z humorem w filmowym kadrze – moduł dla uczniów szkół podstawowych.

Organizatorem projektu edukacyjnego Tropem zawodowców jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Adresaci

Bezpośrednimi beneficjentami projektu są uczennice i uczniowie klas VII oraz VIII szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków. Pośrednio adresatem działań są dyrektorzy, doradcy zawodowi, inni nauczyciele szkół podstawowych, a także dyrektorzy, nauczyciele, uczennice i uczniowie szkół branżowych i techników prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków.

Zasięg

W projekcie biorą udział szkoły podstawowe, branżowe i technika prowadzone przez Gminę Miejską Kraków.

Termin realizacji

Projekt rozpoczął się w czerwcu 2019 roku pracami koncepcyjnymi, a zakończy w marcu 2020 roku. Działania w szkołach będą prowadzone od listopada 2019 roku do końca stycznia 2020 roku.

Projekt finansowany jest przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Cel ogólny

Zwiększenie zainteresowania uczniów szkół podstawowych kontynuacją nauki w szkołach branżowych i technikach poprzez wspieranie ich w samodzielnym gromadzeniu informacji o szkołach, analizowaniu tych informacji i konfrontowaniu z własnymi zasobami, zainteresowaniami, umiejętnościami oraz planami edukacyjno-zawodowymi.

Plakat do pobrania!

Regulamin Konkursu!