Nagroda na gali w Warszawie!

We wtorek, 26 lutego, w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 15. edycję Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dzięki możliwości odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy Dzień Przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W 2018 roku w Dniu Przedsiębiorczości uczestniczyło ponad 26 tysięcy uczniów z 668 szkół oraz 26 tysięcy wolontariuszy z ponad 12 tysięcy firm i instytucji, w tym 120 uczniów z naszej szkoły odbyło praktyki w 80 firmach i instytucjach. We wszystkich edycjach programu wzięło udział ponad 620 tys. uczniów.
Na uroczystej Gali szkołę reprezentowali: p. Barbara Cynk – nauczyciel przedsiębiorczości, szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości oraz uczniowie: Damian Marzec – III d, Filip Matuszczyk – III d i Krystian Posadzki – III d. Galę rozpoczął swoim przemówieniem Zbigniew Modrzewski – prezes zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który mówił o ogromnym znaczeniu współpracy firm, uczniów i szkolnych koordynatorów. Następnie z rąk poseł Ewy Tomaszewskiej i Małgorzaty Popielewskiej – zastępcy prezesa Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości pani Barbara Cynk wraz z uczniem Damianem Marzec otrzymali statuetkę i dyplom dla naszej szkoły jako Laureata Dnia Przedsiębiorczości 2018, w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.Tegoroczna Gala Przedsiębiorczości miała także szczególne znaczenie, ponieważ zainaugurowała obchody stulecia działalności organizacji Junior Achievement Wordlwide, której członkiem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. JA Worldwide jest najstarszą, największą i najszybciej rozwijającą się organizacją pozarządową uczącą młodzież przedsiębiorczości i ekonomii. Podczas gali nagrodzone zostały najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, a także uczniowie wyróżnieni w konkursie „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe”. Obejrzeliśmy film podsumowujący projekt oraz film inaugurujący 100- lecie Junior Achievement Worldwide. Galę uświetnił występ kwartetu klarnetowego z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie.  W imieniu wszystkich uczestników Gali podziękowania i kwiaty dla członków Komitetu Honorowego Dnia Przedsiębiorczości na ręce Pani Poseł Ewy Tomaszewskiej przekazał Filip Matuszczyk z klasy IIId.

Gala zainaugurowała 16. edycję Dnia Przedsiębiorczości, która odbędzie się 20.03.2019