• Biblioteka rozpoczęła swoją działalność wraz z powstaniem szkoły w 1952 roku. Aktualnie biblioteka zajmuje pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 90m2. W pierwszej części znajduje się księgozbiór główny, stanowiska pracy nauczycieli-bibliotekarzy oraz czytelnia. Na drugą część składają się sale magazynowe. Tu znalazły miejsce książki będące dubletami oraz częściowo zdezaktualizowane, przeznaczone w przyszłości do wycofania. Przechowywane są tu również materiały do wystawek, teczki tematyczne oraz roczniki czasopism i dokumentacja z ubiegłych lat.

 

• Zbiory biblioteki liczą ponad 35 tys. jednostek bibliotecznych ze wszystkich dziedziny wiedzy, w tym 160 dokumentów elektronicznych, 351 kaset wideo i 59 kaset magnetofonowych.

 

•  W latach 1994- 2002 opracowana została komputerowa baza zbiorów, oparta na programie  MOL firmy Vulcan (zalecany przez MEN). Obecnie wszystkie czynności tj. opracowanie, wyszukiwanie i wypożyczanie wykonuje się komputerowo. Do dyspozycji czytelników są katalogi elektroniczne zainstalowane na stanowiskach w czytelni.• Czytelnia dysponuje 20 miejscami. Od 2006 r. mieści się tu również Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej ( otrzymane w ramach projektu MEN i współfinansowane  przez UE) posiadające 4 stanowiska komputerowe z odpowiednim oprogramowaniem. Służy ono również do przeprowadzania  tematycznych lekcji przedmiotowych z wykorzystaniem warsztatu informacyjno-bibliograficznego biblioteki.